Květen 2011

Šungit.

31. května 2011 v 1:07 | vymylimimozek

výpeček z Karla Poláčka

31. května 2011 v 0:58 | vymylimimozek
Údělem ženy je neznalost přechodníků a jejich užití.

výpeček z Ingrid Steinerové-Gashi 12

31. května 2011 v 0:55 | vymylimimozek
Severní Korea se věnuje obchodování se zbraněmi a všem druhům nezákonných aktivit. K nim patří obchod s drogami a s lidmi, prodej falešných léků, rozšiřování padělaných peněz, mezinárodní pojišťovací podvody a pašování cigaret. Na těchto nezákonných obchodech vydělává Severní Korea mezi 500 miliony a jednou miliardou dolarů ročně. To je přibližně stejná částka jako výnos z legálních exportních obchodů. Nabízí se proto označení ,,mafiánský stát". Ostatní skupiny světové kriminality mohou skutečně jen závidět.

výpeček z Ingrid Steinerové-Gashi 11

31. května 2011 v 0:46 | vymylimimozek
Je mobilizována celá jednotka, aby při hledání ,,špionů" pročesala okolní oblast. Podnětem k této ohromné akci je v lese nalezená krabička od cigaret značky Marlboro.

výpeček z Ingrid Steinerové-Gashi 10

31. května 2011 v 0:43 | vymylimimozek
Tělesně postižení se deportují na odlehlá místa, většinou do horských oblastí nebo na ostrovy ve Žlutém moři. Také se systematicky vyhledávají lidé trpasličího vzrůstu, zatýkají se a posílají do táborů. Tím se jim má zabránit, aby měli děti, přičemž k tomu dal příkaz Kim Čong-il, který sám není nijak vysoký:,, Trpasličí rasa musí zmizet."

výpeček z Ingrid Steinerové-Gashi 9

31. května 2011 v 0:35 | vymylimimozek
,,Všichni členové naší strany musí vést politický život až do smrti,"zní zásada diktátora Kim Ir-sena, který to formuluje takto:,, Kdo jenom jí, je jako zvíře, horší než prase, horší než pes." Pro důchodce to znamená, že na příkaz strany zametají ulice, sbírají kov do šrotu, chodí na schůze stranické buňky ještě častěji než předtím, musí se učit zpaměti ještě více oslavných frází Čučche, provádět ještě víc sebekritiky, tleskat na ještě více přehlídkách a oslavovat diktátora ještě častěji. Denně musejí podávat zprávy sekretářce stranické buňky ve svém obytném bloku.

výpeček z Ingrid Steinerové-Gashi 8

31. května 2011 v 0:26 | vymylimimozek
V každém bytě musí viset portrét obou mužů, a to ne jeden na byt, ale v každé místnosti. Kdo svého Vůdce obzvlášť miluje, polepí si všechny stěny jeho fotografiemi. Jako pěst velký nádor v týlu, který diktátora trápí v posledních dvaceti letech, není na fotografiích vidět. Každá stopa po nějaké vadě na kráse je okamžitě vyretušována, protože obrázek nejvyššího představitele státu je posvátný. Je dokonce pod hrozbou vězení zakázáno zhotovovat fotografie, na kterých jsou odstřihnuty části hlavy Kim Ir-sena nebo Kim Čong-ila. Absolutním tabu je také skládat noviny tak, že je na nich obrázek Vůdce ohnutý.
Na každém náměstí v zemi se tyčí jejich sochy a památníky, ať už z bronzu, železa nebo mramoru a jsou vždy jasně nasvícené, i když je zbytek země kvůli nedostatku elektřiny v noci ponořen ve tmě.

výpeček z Ingrid Steinerové-Gashi 7

31. května 2011 v 0:15 | vymylimimozek
Každý Severokorejec má tři hlavy. Jednu pro stranu, jednu pro přežití a jednu pro sebe samého.

výpeček z Ingrid Steinerové-Gashi 6

31. května 2011 v 0:12 | vymylimimozek
Každou sobotu se musí všichni Severokorejci vzdělávat v Čučche. Vyučování probíhá v takzvaných ,,revolučně ideologických výzkumných místnostech", které jsou zřízeny prakticky ve všech větších budovách. Také všechna severokorejská velvyslanectví mají k dispozici takovou místnost, kde se scházejí všichni zaměstnanci, aby si prohlubovali své znalosti o Kim Ir-senovi a Kim Čong-ilovi.

výpeček z Ingrid Steinerové-Gashi 5

31. května 2011 v 0:07 | vymylimimozek
Povinností téměř všech Severokorejců je účastnit se nesčetných politických shromáždění, přehlídek a masových cvičení. Jenom Arirang, každoročně předváděný na obrovském stadionu, se musí nacvičovat po dva měsíce každý den. K tomu jsou tisíce lidí, od malých dětí po manželky rolníků, sváženy vojenskými auty do města, kde musí od časného rána až do tmy secvičovat určité pohyby a krokové kombinace. Cvičení se koná pod širým nebem za každého počasí. Není pro ně zajištěna strava ani toalety. To, že starší lidé kvůli křečím v nohách už ani nemohou stát nebo že děti v jemném mrholení posmrkávají a pláčou, není žádná omluva. Poselství zní, že správný a loajální Severokorejec je jen ten, kdo je na sebe tvrdý a lidu dává k dispozici veškeré své síly. Lidé jsou neustále nátlakem, hesly, hudbou a ideologickými pokřiky uváděni do jakéhosi stavu poplachu. Je naprosto nemyslitelné se takovým cvičením vyhnout.