Březen 2014


Zkamenělý mozek

30. března 2014 v 15:16 | vymylimimozek

Fčera v Děčíně

30. března 2014 v 14:39 | vymylimimozek

ať svítí slunce nebo zle lije

29. března 2014 v 16:08 | vymylimimozek
Ať svítí slunce nebo zle lije
zastupitelská demokracie
zastoupí cestu mi při každém dílu
odvolávajíc se na přesilu.

výpeček z Půlkacíře Karla Kryla

29. března 2014 v 15:14 | vymylimimozek
V poslední době čím dál častěji slyším: když se ti to nelíbí, tak táhni. Tedy: nelíbí se mi to, proto táhnu. Copak to nemá logiku?

výpečky z Půlkacíře Karla Kryla

29. března 2014 v 11:25 | vymylimimozek
Milan Kundera
Člověk, kterému se povedlo najít proluku v trhu. Překračující jistá tabu, budící zájem perverzní části literárních kritiků - a jimi vyzdvižen na literární perlu. Můj soukromý názor - ale můžu se mýlit. Po přečtení tří jeho posledních věcí jsem se pozvrátil a nechal je být.
Ludvík Vaculík
Exhibicionista politický a posléze literární i skutečný.
Miloš Zeman
Veliký člověk - vzrůstem i svým chováním. A je si toho dobře vědom, což vždycky přináší rizika. Je tak zamilován do pointy, že by za ni prodal babičku. Za elegantní výrok vymění možná i politický názor. Na druhé straně inteligentní a zřejmě fundovaný. Kdyby zapomněl na zalíbení v sobě, mohl by být důstojným šéfem opozice, případně vládnoucí koalice. Má na to - stejně jako na to má i Václav Klaus. Ale oba potřebují poradce, kteří je budou kopat do nohy a připomínat: nejste tak krásní, jak se vám zdá.
Jan Werich
Jedna z mých největších bolestí. Výjimečný autor, nejen svými hrami, ale specielně svými pohádkami, které jsou vedle Čapkových těmi nejlepšími v české literatuře. Všeobecně lidský a hluboce filosofický autor.
Bohužel, zapomněl, že filosof musí jednat v souladu s tím, co zastává. Kdyby byl Werich jenom literát, neměl bych mu nic za zlé. Je všeobecně známo, že Nezval nebyl příliš kvalitní člověk - ale přesto ohromný básník.
Ale ve chvíli, kdy autor tvoří a formuje názor národa, musí být opatrný na to, co činí. Jako filosof má povinnost neustupovat a neusnadňovat lidem jejich kurvení se. Potom totiž každý jeho čin ospravedlňuje zbabělost národa. Nikoliv jako jeden z podpisovatelů Anticharty, ale jako Jan Werich.
Jan Werich je moje zhrzená láska.

místo viny kolektivní

29. března 2014 v 2:31 | vymylimimozek
Místo viny kolektivní
kolektivní psina
to by se to pěkně žilo
to by byla jiná.

Generace Identity

29. března 2014 v 0:53 | vymylimimozek

Traveling Wilburys

28. března 2014 v 14:33 | vymylimimozek

Zlepšováčky

28. března 2014 v 1:38 | vymylimimozek