Červen 2015

fotky

30. června 2015 v 11:14 | vymylimimozek

Prezident

29. června 2015 v 15:23 | vymylimimozek

Maroš Kuffa

28. června 2015 v 13:27 | vymylimimozek
Chýba autorita muža. V procese výchovy zlyhávame my, muži. Hádžeme výchovu na ženy. Produkujeme "zženštených" chlapov. Máme pedagogičky, sociologičky, psychologičky a neviem ešte aké ičky. Len chlap dokáže urobiť z chlapca chlapa. Zomrie otec z rodiny, posuniem ho strýkovi. Chýba strýko, zverím ho kňazovi. Rukopis muža potrebuje aj dievča. Má byť prvým mužom, ktorý daruje objatie svojej dcérke, pobozká ju a povie jej: "Ako ti to dnes svedčí!" "Skutočne, ocko?" Zdvihne jej sebavedomie. Musíme sa prevychovať. Nesúperiť medzi sebou v súboji muž proti žene. To je choré. Najkrajšie , čo je na žene, je ženskosť. A ženy to predávajú za peniaze. Mal som v našom oddieli majsterku Európy, mal som sa s ňou biť. Zasmial som sa, stiahol som rukavice. Mám je zdvihnúť nezdravé sebavedomie? "Maroš , čo robíš?" pýtal sa tréner. "So ženou sa nebudem biť, nechcem jej ublížiť." "Tak budeš klikovať!" Klikoval som. Muž je trikrát silnejší ako žena. A keď žena cvičí? A keď muž cvičí? Znova bude trikrát silnejší. Môžem sa aj o zem hodiť a nebudem nikdy kojiť ani rodiť. Mám sa začať pretekať so ženou, že ja budem kojiť a rodiť lepšie? Čo som blázon? Máme sa dopĺňať, nie pretekať! Žena môže byť matkou, nie muž. Veď byť matkou je najväčšia hodnosť ženy!

Konstelace

26. června 2015 v 22:34 | vymylimimozek

výpeček z Pavla Kohouta/ekonoma/

26. června 2015 v 22:06 | vymylimimozek
"DAŇOVÉ SAZBY Cena, kterou si stát účtuje za své služby, zahrnující (mimo jiné) války, korupci, byrokracii a podporu všeho možného, jen ne lidí, kteří se snaží živit normální prací."

Štěpán Kotrba

25. června 2015 v 14:36 | vymylimimozek

z Afinabulka

25. června 2015 v 13:37 | vymylimimozek
Jaké možnosti má státní moc, když v nespokojené a dosud jen podrážděně remcající společnosti začnou spontánně vznikat ohniska aktivního odporu? Co si počít s počínajícím lidovým hnutím, vedeným neznámými a dosud nepodchycenými jedinci? S hnutím, které si troufá veřejně formulovat myšlenky a cíle, jež se establishmentu ani trochu nelíbí?
V počátcích, dokud je hnutí ještě slabé a větší počet lidí si je prozatím netroufá otevřeně a veřejně podpořit, lze použít fintu "umělého lidu". K tomu slouží "neziskovky a nevládky", placené čert ví kým. Jedním z jejich hlavních úkolů je demonstrovat "lidovou" podporu těm opatřením vládnoucí elity, u kterých je zřejmé, že je skutečný lid odmítá. V takovém případě se "NGO" sektor hbitě vytasí s peticí, podepsanou "osobnostmi", tedy hlavně nejrůznějšími umělci, žijícími dlouhodobě (a skvěle) ze státních peněz, pro něž je podpis přirozenou a existenční součástí jejich smlouvy s režimem.
Umělý sluníčkovský lid
Když petice nepomáhá, nasadí se těžší kalibr - demonstrace. Je zpravidla profesionálně zorganizovaná a po materiální stránce dobře zajištěná. Jejími účastníky bývají zpravidla opět umělci, aktivisté z neziskového sektoru či studenti nejrůznějších, často společensky zcela neužitečných oborů. Středostavovsky vyhlížejících lidí, živících se skutečnou prací, bývá mezi účastníky takové "demošky" jako šafránu.
"Umělý lid" je také využíván v případě, když je třeba zorganizovat protidemonstraci. Její složení zůstává více méně stejné, účastnící se jen vybaví "sluníčkovými" hesly a vyrazí do ulic. Jejich cílem je narušení průběhu demonstrace, kterou sice režim musel - se skřípěním zubů - povolit, ale jejíž cíle se mu hrubě nelíbí. Na vhodném místě "protiextremističtí" aktivisté demonstraci překážejí a strhávají na sebe pozornost předem smluvených médií.

Pavel

25. června 2015 v 13:34 | vymylimimozek

Je suis

25. června 2015 v 13:02 | vymylimimozek

Hudební

25. června 2015 v 0:35 | vymylimimozek