Červenec 2016

já jsem hovno homofob

29. července 2016 v 13:44 | vymylimimozek
Já jsem hovno homofob
ale co je pro mne hrob -
černý tanga, prdel tlustá
hlava s trupem tučně srůstá
když to monstrum v průvodu
hrdo je bez všech důvodů.

Aeronet

29. července 2016 v 12:04 | vymylimimozek

Vidlák

28. července 2016 v 16:45 | vymylimimozek

Ftip

28. července 2016 v 12:25 | vymylimimozek
Allahu Akbar v arabštině : Bůh je velký,
Allahu Akbar v ostatních jazycích: Všichni k zemi

soused přibral

28. července 2016 v 2:30 | vymylimimozek
Soused přibral
proto klíny
do gatí všívám
kdo jiný?

kam jste se to rozvinuly

28. července 2016 v 2:28 | vymylimimozek
Kam jste se to rozvinuly
rozvinuté země?
jestli nezačnete brzdit
skončí to dost temně.

z Priglu

27. července 2016 v 22:56 | vymylimimozek
Z nějakýho důvodu si literáti myslí, že jejich knížka je vždycky důležitější než rohlík, kterej u ní člověk žere.

J.R.R.Tolkien

27. července 2016 v 21:49 | vymylimimozek
Největším potěšením Člověka je tvořivý čin, stvořená věc, ne vlastnictví ani nadvláda, proto dává a neskrblí a stále přechází k nějaké nové práci.

komentář z Nové republiky

27. července 2016 v 12:36 | vymylimimozek
Přečetl jsem si pozorně článek i komentáře a chybí mi postřeh o kterém mluvím od dob geniálního Kalouska. Pracovně to celé shrnuji do sloganu: " A všichni se šťastně prošetříme k bídě ". Oč jde? Mám vlastní zaměstnance. Srovnám-li období př. r. 2008 a loňský rok v hrůze zjišťuji z čísel toto. V roce 2015 realizuji shodný typ prací za cca 50% ceny z r.2008. Materiál šel od r.2008 nahoru. Kde lze hledat úsporu? Správně! Na mzdách. Důvod? Nejnižší nabídka vítězí!!!!! Jestliže žijeme v reálném kapitalismu, tak jeho hlavním atributem je tvorba kapitálu. Přijde-li však chemik Kalousek s oklešťovacím nápadem, je s tvorbou kapitálu konec. Je to kapitalismus, který jsme si svobodně vycinkali na Letné, nebo co je to vlastně? Kde tedy žijeme? .... Vnímavý čtenář si doplní sám. Když jsem v r.2010 říkal, že se nejnižší nabídkou prošetříme společně k bídě tak si mnozí ťukali na čelo a byl jsem za debila co tomu géniovi nerozumí. Kalouskem byl totiž, zákonem o výběrových řízeních a jeho parametry, podvázán celý stavební sektor na který se postupně jak na sněhovou kouli nabalovaly všechny návazné profese, výroba a služby........., které následně nedostatečnou tvorbou kapitálu dominovým efektem kácí vše okolo. Kalósek a je soukmenovci včetně ODS nám věšeli bulíky na nos. Důvodem šetření měla být minimalizace plýtvání ze státního rozpočtu. Nikoliv však eliminace jejich mocenských transakcí. Nevšiml jsem si, že by krom nedotažené kauzy Davida Rátha po někom šli. Peníze se po celou dobu rozkrádají stejným způsobem a nikomu v tomto řetězci odklánění finančních toků a zmanipulovaných zakázek se nic nestalo. Tedy bulík s jediným cílem oblbnout daňového poplatníka, který na to jediný doplatí, protože ti správní chlapci si na ty pravidelné brebendy a výpalné ze zmanipulovaných zakázek tak nějak za 26 let zvykli. Z toho vyplývá, že teze p.Zemana, že krizí je třeba se proinvestovat je více než pravdivá. Jednoduchý příklad. Ve vsi je hospoda. Majitel potřebuje nové sociálky. Ve vsi podniká zedník, obkladač i instalatér. Hostinský však neřekne Franto, Pepíku a Lojzo potřebuju to udělat za normální cenu aby jste se uživili a přišli ke mně na pivo. Kdepak. Po vzoru Kalóska alias chemika si udělá fundovaně výběrko. Vyhraje ho Franta Novák z druhého konce republiky za 14,30Kč oproti 20Kč ceny běžné. Který ještě další dva roky bude říkat, že to byl kšeft úplně na nic a prodělal na něm kalhoty, nepočítaje reklamace, které pořád jezdí odstraňovat zadarmo!
A to proto, že šel pod cenu běžnou, tedy pod skutečné reálné náklady. Nebo hostinský krkovička řekne. Tuten Novák mi to udělá za 14Kč, když to uděláte chlapci za 13,90Kč tak si plácnem. A protože přechytralých krkovičků je v okolí až přespříliš tak chlapcům nezbude než to vzít aby měli alespoň na nájem a jídlo a samozřejmě to musí někde ošidit aby se do té superceny vešli. Následně se vše ještě řetězí. Ve výsledku ke všem krkovičkům ve vsi (městě, státu) chodí čím dál měně chlapců a děvčat. Zmiňovaný hostinský Krkovička musí ve finále zvedat cenu piva aby zaplatil alespoň režii, čímž opět zákazníků ubývá a kouká přes prsty na místní jako na xindl, který u něj nechce utratit a radši pije doma na zahradě. Krkouni! Postupně na sebe přes prsty kouká čím dál víc lidí ve vsi. Všímáte si následného sociálního aspektu? Už můj dědeček říkával. ,,Dej, bude Ti dáno. Ber, bude Ti bráno."
Sakra, zase měl pravdu! Pokud se mi přibližují minimální mzda a reálná průměrná mzda v zemi oproštěná od zkreslujících manažerských brebend na vzdálenost stokorun je asi něco opravdu špatně. Prostě. Nechte lidi vydělat a oni když budou mít ( kapitál, nadhodnotu, zisk, slušnou výplatu )vám dají taky vydělat. Jinak to v kapitalismu pokud ho chceme nemůže fungovat! Zaměstnanci nadnárodních i místních firem mají za sebou např. odborový svaz. Ale taky nefunkční a nevymahatelné právo. Ale zejména povědomí zaměstnaneckých práv a odměn nahlodané permanentní 26.letou masáží médií a politických špiček. Odbory = komunisti = všechno z pekla. Ze zákoníku práce je dnes díky nejnižší nabídce de-facto trhací kalendář. Ze, kterého je účelově vytrháváno jen to co se hodí velkokapitálu. Je zbytečné brečet a hledat vnějšího nepřítele. Začít musí každý u sebe. Tak až Vám půjde instalatér opravit tekoucí baterii, nepřesvědčujte ho, že jeho hodinovka 180Kč + doprava je moc a vy to zvládnete za 100Kč komplet. Příště si to totiž už budete muset dělat sami.

z Nové republiky

27. července 2016 v 12:34 | vymylimimozek