Září 2016

z Macka

28. září 2016 v 12:24 | vymylimimozek
Prezident Zeman požadoval v OSN zahájit útoky na "nervová centra terorismu". Pokud by byl vyslyšen, to bychom se divili, kolik úřadů vlád a tajných služeb by zmizelo z povrchu země!

trh nasytil se

28. září 2016 v 12:21 | vymylimimozek
Trh nasytil se
jen já mám hlad
nedal mi ani ochutnat.

Lubo

27. září 2016 v 15:06 | vymylimimozek

Krysí král

27. září 2016 v 11:09 | vymylimimozek

Leo K. na Kose

26. září 2016 v 14:39 | vymylimimozek
Stalo se dosud nepřiznaným problémem, co s parazitními organizacemi, které ve své většině nejsou produktem občanské společnosti, ale snahou personifikovaného soukromého majetku vytvořit v občanské společnosti štěnice ve formě lidově nazvané "neziskovky."
Lze pozorovat nesouhlas s jejich praxi a není se tomu možné divit. Kdo by taky měl rád organizace, které z jeho daní pracují proti jeho zájmu nebo alespoň ve svůj, vlastně soukromý, prospěch? Přesto je hněv veřejnosti směřován špatným směrem. Především to, aby "neziskovky" byly skutečně prospěšné, si musí hlídat stát. Není možné rozdávat veřejné prostředky za nějaké řeči, za prací "neziskovek" musí být konkrétní výsledky. Ne za vydané bulletiny a fotografie rozdávačů polévek či balených vod.
V současné době se "neziskovky" leckde staly vcelku mocnou lobby, která si určuje sama co bude dělat. Propojená se státními institucemi dokáže zneplatnit i demokraticky přijaté zákony. Jako příklad se v literatuře uvádí zákon o pomoci v hmotné nouzi - to byla podmínka souhlasu obce, kvůli které se musí zákon novelizovat. Vymkly (ty neziskovky) se státní moci. Dehonestují soudce, dělají nátlak na policii. Jenže proto má stát instituce, které by si měly takové případy hlídat. Vždyť koneckonců žijeme v kapitalismu, tak je logické, že si "neziskovky" hlídají především své kšefty. Doplácíme na to všichni. Sponzorování veřejnými penězi je nemravné, protože většinu agend by stát zvládnul levněji. Jestliže se objevuje námitka spolufinancování - je opět lichá. Spolufinancování je z darů. Jestliže podnikatel sponzoruje "neziskovku," odečte si výši daru z daní. Tedy opět z veřejných peněz.
Závěr: Vydírání společnosti jednotlivci lze snadno zabránit několika demokratickými nástroji. Lidovou iniciativou (současné petiční právo je výsměchem) a lidovým hlasováním. Obávám se, že k tomu v dohledné době nedojde, právě proto, že je to tak snadné.

z d-fensu

25. září 2016 v 21:57 | vymylimimozek
Nemohu si odpustit ještě reagovat na "pádný" argument Bc. Lucie Michkové, obhajující potřebu buzerovat a regulovat, je jak z příručky "věděckého komunismu" a z ní prostě : "jinde to mají také". Rád bych tímto členku ODS upozornil, že v Německu mají o 30% levnější a o 50% kvalitnější potraviny, nešlo by to vyhláškou zařídit i u nás? Vy na to rozhodně máte!

stanu se

25. září 2016 v 9:55 | vymylimimozek

VK

24. září 2016 v 19:14 | vymylimimozek

Břetislav

22. září 2016 v 15:30 | vymylimimozek

každá smlouva s psychopatem

20. září 2016 v 16:04 | vymylimimozek
Každá smlouva s psychopatem
končí zradou, matem, patem
věříte, že vás nezradí?
čekejte, jen jste v pořadí.