Září 2016

účel světí prostředky

19. září 2016 v 20:58 | vymylimimozek
Účel světí prostředky
tak velí Machiavelli
a vlády jsou ve svěcení
pilné jako včely.

to ta, to ta, totalita

19. září 2016 v 20:26 | vymylimimozek
To ta, to ta, totalita
totalita totální
v médiích je přísně bita
v denní praxi - normální.

krok za krokem

19. září 2016 v 20:10 | vymylimimozek
Krok za krokem
tak pokrokem
je měněn svět
teď hrozí, že se dostanu
zpět do osady Havranů
co nevidět.

kdo vrátí zpátky veřejné statky

19. září 2016 v 13:31 | vymylimimozek
Kdo vrátí zpátky veřejné statky
veřejnosti?
z kosmíru hosti, lúza v zlosti
či zbytek jich se v budoucnosti
atomově vypaří?
a slušnost si někde rybaří.

Leo K.

19. září 2016 v 13:20 | vymylimimozek

z komentáře na Ostrově Janiky

19. září 2016 v 10:54 | vymylimimozek
Liberál je socan, který zbohatnul, kdežto fašista je liberál, který zchudnul. Pomocí této jednoduché poučky se dá vysvětlit i myšlenkový vývoj mnoha intelektuálů od mladého marxisty k liberálovi středního věku až po fašizujícího seniora. Jiná definice praví, že liberalismus je ideologie kapitalistů, kteří se nebojí, fašismus je ideologie kapitalistů, kteří jsou posraní strachy.

Jefremov

18. září 2016 v 2:03 | vymylimimozek

všechny naše dojnice

18. září 2016 v 1:41 | vymylimimozek
Všechny naše dojnice
mají statné dvojnice
nadojí tak více mléka
vašim krávám dají fleka.

A zase jednou

17. září 2016 v 14:00 | vymylimimozek

z levanetu

15. září 2016 v 19:01 | vymylimimozek
48 let po "aféře století" se tak lidstvo nachází ohledně přistání Američanů na Měsíci ve stavu kolektivní hypnózy a schizofrenie, zcela v duchu principu "císařovy nové šaty" - pro mnohé se to stalo jedním z pilířů jejich pohledu na svět a mnoho lidí není vůbec schopno racionálně se na celou věc podívat, nemluvě už o tom připustit, že to byla imitace. Takoví lidé jednoduše nechtějí žít ve světě, ve kterém byly mise Apollo iluze, a často raději zemřou, než by to připustili. Celá věc se komplikuje tím, že ve stavu masové hypnózy, do které byla společnost touto akcí uvržena, znamená pochybovat o americkém přistání na Měsíci mnohem více, než jen tuto otázku. Znamená to zpochybnění systému, "matrice", autorit, znamená to vydělit se "z dobré společnosti", dostat se do konfliktu s převládajícími stereotypy a pohledy, s kolektivním podvědomím, a tomu kdo má pochybnosti o oficiální verzi je systémem ihned nasazena "alobalová čepice". Celá situace velmi připomíná jeden sociální experiment s opicemi: do místnosti bylo umístěno 10 opic a uprostřed byl žebřík, na jehož vrcholku byl banán. Když se ale některá z opic pokusila vylézt pro banán, spustila se na všechny opice sprška ledové vody. Opice se brzy naučili, že pro banán se neleze. Následně byla jedna opice ze skupiny vyměněna za novou, která se přirozeně pokusila vylézt pro banán. Ostatní opice se na ni ihned vrhly a nová opice se rychle naučila, že pro banán se neleze. Následně bylo takovým způsobem postupně vyměněno 9 zbývajících opic, načež vnizkla skupina která reagovala stále stejně, pokud se nová opice pokusila vylézt pro banán - vrhly se na ni - ale už žádná z opic nevěděla proč. Stejně tak zde - jakmile někdo zapochybuje o přistání na Měsíci, systém se na něj "vrhne" a ocejchuje ho ("to je ten blázen co nevěří, že Američané přistáli na Měsíci"), mimo rámec diskuse o podstatě věci a mimo věcné argumenty.
V posledních dvou letech se ale ve světovém mediálním prostoru objevují čím dál více polemické materiály na toto téma, i v systémových médiích, vypadá to tedy že byl spuštěn proces přípravy informačního prostoru ke sdělení pravdy. Možná to bude úlohou Donalda Trumpa jako součást ozdravení "nemocného organismu" USA. V důsledku sovětské "perestrojky" 1985-1991 se dostalo na veřejnost mnoho informací, které by jinak zůstaly pod pokličkou, v případě americké "perestrojky", která je pro USA naplánována v rámci programu odpisu USA a buržoazně-liberálního projektu obecně, není vyloučeno, že na přetřes příjde i toto citlivé téma.